Haber Detayı
08 Kasım 2013 - Cuma 12:46 Bu haber 1415 kez okundu
 
MÜZİK PİYASASINDA YENİ BİR ‘DOST’; BAHADIR
Müzik piyasasında yeni bir “DOST”; BAHADIR
Müzik Haberi
MÜZİK PİYASASINDA YENİ BİR ‘DOST’; BAHADIR

Modern pop-rock müziğin yeni temsilcilerinden BAHADIR,  “Dost” adlı albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. Mevlana’nın sözlerini bir araya getirerek oluşturduğu şarkılarından ‘Dost’ ve ‘Aldırma’ müziğin evrenselliğini kanıtlıyor.

 

Albüme adını veren şarkı “DOST” ve Helena’nın düzenlemeleri  Babutsa grubundan ‘Soner Tursoy’ tarafindan yapıldı. Ayrıca kayıtlar Türkiye ve İngiltere’de alındı.

 

Albümdeki diğer 3 şarkının (Aldırma, Vur ve Gitme Zamanı) düzenlemeleri Bahadır’a ait olup, bu şarkıların kayıtları Amerika’nın en iyi stüdyolardan StudioPros’ta  gerçekleştirildi.  Albümdeki ilk klip “Aldırma” isimli parçaya İsvec’te çekildi. Klibi çeken yönetmen ise  MTV, SONY gibi firmalarda çalışan deneyimli yönetmen ‘Rene U Valdes’.

 

Albüm Türkola Müzik yapımdan çıktı ve Neşe Demirkat prodüktörlüğü üstleniyor.

 

İdealist bir müzisyen: “BAHADIR”

 


Müzik hayatı Ankara’da  Hacettepe Universitesi Sosyal Hizmetler bölümünü okurken başladı ve böylelikle müzik hayatının tam merkezinde oldu. Ankara’da uzun yillar sahne aldı ve bircok buyuk isimle çalıştı.

 

2005 yilinda Ingiltere’ye yerleşerek “Evsiz Gençler” üzerine başarı getiren  bir film projesinde yer aldı.  En güzel bestelerini bu dönemlerde oluşturdu.

 

Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Avrupa projeleri kapsamında projeler yazan Bahadır, birçok Türk genci yurtdışına yollayarak onların eğitim ve iş deneyimi fırsatlarını sağladı.

 

Ayrıca eğitim hayatını yüksek lisanla devam ettiren Bahadır, 2008 yılında Göteborg Üniversitesinde Sosyal hizmet ve İnsan  Hakları bölümünü burslu ve ödüllü olarak tamamladı. Turkiye’deki evsizler uzerine bir kitabı yayınlandı.

 

Gittiği her yerde müziği de yanında götüren Bahadır, müzik kariyerini albümle pekiştirdi. İngilizce ve Turkce iki albüm yaptı. Albümlerinde Amerika, Kanada, Isvec, Ingiltere ve Türkiyeli muzisyenler ile çalıştı.

 

İsveç’te 2 yıl önce düzenlenen ulusal bir müzik yarismasina yarı Türkçe ve yarı ingilizce Kara Sevda-Never apart isimli şarkıyla katıldı. Yarışmayla hızlı bir ivme yakalayan Bahadır, geniş kitlelere ulaşarak en son Rafet El Roman ile İskandinavya turnesine katıldı.

 

Yürek konulan her işin başarıya ulaşacağına inanan Bahadır sevenlerine şöyle diyor:  “Türkiye müziğinin dünyaya bir gün açılacağına yürekten inanıyorum ve her zaman daha iyilerini, kalıcı eserler üretme peşindeyim. Hayallerin sınırı yoktur ve yapılan her işte en iyisini yapabilmek beceri demektir. Dünyanın her tarafinda karşilaştığım insanların yaşadıklarının şarkılarımda büyük etkisi var. Yani sizler sayesinde sizlerleyim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müzik, piyasasında, yeni, bir, “DOST”, BAHADIR
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı