Haber Detayı
22 Ekim 2015 - Perşembe 23:39 Bu haber 1341 kez okundu
 
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
Dünyanın en lüks tarihi oteli seçilen Pera Palace Hotel Jumeirah’ın, ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği “Kara Hafta İstanbul”, keyifli bir açılışla edebiyat severlerle buluştu. Etkinliğin onur konuğu olan Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard’ın da katıldığı açılışa, iş, sanat ve edebiyat dünyasından birçok isim katıldı.
Magazin Haberi
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI

Pera Palace Hotel Jumeirah’ın ev sahipliğinde, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ana sponsorluğunda düzenlenen, Kara Hafta İstanbul’un açılış töreni, iş, sanat ve edebiyat dünyasının katılımıyla gerçekleştirildi.

Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer’in ev sahipliğinde, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla gerçekleştirilen festivalin açılışında birçok isim dikkat çekti. Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard’ın yanı sıra, açılışa ünlü oyuncu Başak Sayan, oyuncu ve yazar Ayşe Erbulak, ünlü yazar Ahmet Ümit, Celil Oker, Leslie S. Klinger, Alexander McCall Smith de açılışın konukları arasındaydı.

Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, Kara Hafta İstanbul etkinliğinin açılış töreninde “Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve uluslarası çapta bir etkinlik olan Kara Hafta İstanbul’a, Pera Palace Hotel Jumeirah olarak ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca, Kara Hafta İstanbul etkinliğiyle, Pera Palace Hotel Jumeirah olarak, Jumeirah Group’un tüm dünyadaki en iyi halkla ilişkiler kampanyasına da, imza atmanın heyecanını sizlerle paylaşmak isterim. Etkinliğimizde yanımızda olan tüm destekçilerimize, yazarlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise açılış konuşmasında, İstanbul’u ve Beyoğlu’nu bir kervansaraya benzettiğini belirtti. Demircan “8500 yıllık tarihinde İstanbul, her medeniyeti, dini ve kültürü yaşamış ve hala yaşamaya devam ediyor. Buranın hikayesi ve yaşanmışlığı çok fazla. Beyoğlu’nun sembollerinden biri de Pera Palace Hotel Jumeirah. Yaşanmışlıklardan birini de bu gece Pera Palace Hotel Jumeirah’ta anıyoruz. Beyoğlu Belediyesi olarak Pera Palace’ın yaşanmışlığını ve varlığını ön plana çıkarıyoruz. Beyoğlu’nun tarihine ciddi hizmetleri bulunan Pera Palace tüm çalışmalarında, Beyoğlu’nun da edebiyata ve tarihe verdiği önemi ön plana çıkarmıştır. Ben huzurlarınızda tüm Pera Palace yönetimine ve Kara Hafta İstanbul etkinliğine destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İstanbul, polisiye edebiyata doyacak

Okumayı geniş kitlelere sevdiren polisiye edebiyatı konusu etrafında renkli bir şehir kültür aktivitesi olarak gerçekleşecek “Kara Hafta İstanbul” Pera Palace Hotel Jumeirah’ta dünyaca ünlü yazarları da ağırlayacak.

“Kara Hafta İstanbul” etkinliği kapsamında söyleşi yapacak yazarlar arasında Türkiye’nin en önemli polisiye yazarlarından Ahmet Ümit ve Celil Oker bulunurken, İngiltere’den Alexander McCall Smith, Amerikadan Leslie S. Klinger ile İtalya’dan Roberto Costantini de katılım gösterecek.

Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel Jumeirah’ta etkinlik kapsamında Agatha Christie’nin ilk baskı kitapları sergilenirken, katılan yazarlar Beyoğlu’ndaki kitapcılarda imza etkinliklerine katılacak. Tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyanın, lüks, tarihi, oteli, seçilen, Pera, Palace, Hotel, Jumeirah’ın, ünlü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
KARA HAFTA İSTANBUL GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı