Haber Detayı
17 Ekim 2015 - Cumartesi 15:26 Bu haber 2548 kez okundu
 
İÇ MİMAR AHMET GÜNEŞ'TEN YENİ TREND MEKAN DETOKSU
Ahmet Güneş Harvard Graduate School Of Design mezunu olduktan sonra İstanbul’da açtığı ofisle adından başarıyla söz ettiriyor.
Magazin Haberi
İÇ MİMAR AHMET GÜNEŞ'TEN YENİ TREND MEKAN DETOKSU

İstanbul’a  ve tarihine olan aşkı nedeniyle geldiği ve 6 yıl önce İstanbul’da açtığı mimari ofiste şimdilerde yeni bir trendin öncülerinden. ‘Mekan Detoksu’ adını verdiği yeni trend,  yoğun iş hayatı olan, evlerine zaman ayıramayan, evlerine girdiklerinde kendilerine verdiği ağırlıktan olumsuz etkilenen ve evden aldığı negatif enerjiden şikayetçi ve evlerinde değişiklik yapmak isteyip te yapamayan kişileri hedefliyor. İnsanların yaşadıkları  mekanlar da yaşamlarındaki olumsuzluklara  etki ediyor. Geçmişte yaşanmış kötü olaylar ya da mekana girdiğinizde tanımlayamadığınız olumsuz düşünceler ve huzursuzluklar olabilir. Herkesin zaman geçirdiği, yaşadığı mekanların arındırılması gerektiğine inanan genç iç mimar Ahmet Güneş, şimdilerde sanat ve cemiyet hayatının ünlülerinin ev ve iş yerlerine mekan detoksu yapıyor.

 

Ahmet Güneş bu projeyle evleri kalabalıktan ve gereksiz eşyalardan  arındırıyor, renklerle oynuyor, mobilyalarda ufak tefek değişiklikler yaparak mekana yepyeni bir enerji kazandırıyor.  İlk başta ev sahipleriyle çok detaylı bir anket yapılıyor ve elde edilen veriler sonucunda proje şekilleniyor ve mekanda değişikliklere hızla start veriliyor. Mekanı baştan aşağı yeniden yaratmak için ev sahibinden 48 saat istiyor. 48 saat sonra evine gelen ev sahibi bambaşka bir atmosfere adım atıyor. İş yerleri içinse bu süre, mekanın büyüklüğüne göre  biraz daha uzun olabiliyor.  Bu uygulama, minimum ve uygun  bütçelerle yapıldığı için de, ‘Mekan  Detoksu’  önümüzdeki günlerde daha da revaçta olacak.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Güneş, Harvard, Graduate, School, Of, Design, mezunu, olduktan, sonra, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İÇ MİMAR AHMET GÜNEŞ'TEN YENİ TREND MEKAN DETOKSU
İÇ MİMAR AHMET GÜNEŞ'TEN YENİ TREND MEKAN DETOKSU
Yorumlar
Haber Yazılımı