Haber Detayı
19 Aralık 2013 - Perşembe 16:10 Bu haber 3289 kez okundu
 
HERKES ONU YABANCI SANIYOR !
Idol of Models 2011 üçüncüsü Cenay Türksever ile modellik ve kariyeri üzerine keyifli bir söyleşi...
- Haberi
HERKES ONU YABANCI SANIYOR !

Idol of Models' tan sonra hayatınızda neler değişti?

 

Idol of Models benim hayatımda kariyerim açısından çok şey değiştirdi. Her zaman aklımda olan modellik hayalimi gerçekleştirebilmem için bana imkan sağladı. Idol of Models benim tanınan bir model olmamı, moda ve tasarım dünyasının önde gelen isimleriyle çalışmamı sağladı. Bu yarışma ile birlikte artık daha fazla tanınan ödüllü bir model olma şansını yakaladım.

 

Modellik hayatınızın hangi kısmında yer alıyor?

 

Modellik hayatımın neredeyse tamamını kaplıyor diyebilirim. Kariyer planımı artık modellik üzerine kurduğum için aklımda sürekli yeni fikirler ve projeler dönüyor. Bunu nasıl daha iyi yapabilirim üzerine kafa yoruyorum ve bundan büyük bir zevk duyuyorum. Modellik artık benim hayatımın bir parçası ve bu yüzden modelliği çok seviyorum.

 

Sporla da oldukça ilgilisiniz. Profesyonel bir voleybol oyuncususunuz. Peki kariyerinizi nasıl şekillendirmeyi düşünüyorsunuz? Voleybol mu modellik mi?

 

Voleybolu da modelliği de çok seviyorum. İkisi de benim hayatımın olmazsa olmazını oluşturuyor. Fakat kariyer konusunda modellik daha ağır basıyor benim için. Kariyerimi modellik mesleğine göre şekillendiriyorum.

 

Geçen sene ve bu sene 2013-2014 Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'da yeraldınız. Pek çok ünlü tasarımcının defilesinde yer aldınız. FashionWeek sizing için ne ifade ediyor?

 

Fashion Week benim için ve kariyerim için oldukça önemli bir yerde. Benim modellik kariyerimin dönüm noktalarından sayılabilir. Ünlü modacılarla çalışma imkanı buldum ve moda haftasının son defilesi için özel olarak çağırıldım. Bu benim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Moda haftasından sonra şansım açıldı ve birçok katalog teklifi aldım. Reklam projelerinde yer almam için teklifler aldım. Modellik mesleği için tüm dünyaca bilinen ve takip edilen bir moda haftasında yer almış olmak bir model için kendini ifade edebileceği ve kanıtlayabileceği bir yer. Bu yüzden İstanbul FashionWeek'te yer almış olmak benim için çok önemli.

 

Modellik birçok artıyı ve eksiyi bünyesinde barındıran bir meslek. Kariyerini modellik üzerine kurmak isteyenler için tavsiyeleriniz neler?

 

Modellik mesleği güzel ama bir o kadar da zor bir meslek. Bu mesleğe gönül vermek ve gerçekten modellik yapmak isteyenlerin öncelikle çok azimli olması gerekiyor. Kendilerine güvenmeleri çok önemli. Ayrıca kendileriyle barışık olmaları gerekiyor. Sporun her zaman hayatlarında olması gerektiğini unutmamalılar. Kendine güvenen, azimli ve çalışkan insanlar için modellik mesleği çok keyifli bir meslek. Aynı zamanda bu işten keyif almayı da bilmeleri gerekiyor. Yaptığınız işte ne kadar mutlu olursanız, işinizi ne kadar severseniz o kadar başarılı olursunuz.

 

İleriye dönük planlarından biraz bahseder misiniz? Yeni projeleriniz var mı?

 

Yeni dönem için kafamda çok fazla proje var. Bunlardan en önemlileri yurt dışı ile ilgili olanlar. Yurt dışında modellik yapma gibi bir hayalim var ve bu hayalimi gerçeğe dönüştürmek için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Yurt dışında ülkemi başarılı bir şekilde temsil etmek istiyorum.

 

Eskişehir sizin için ne ifade ediyor?

 

Lise yıllarımdan itibaren üniversiteyi Eskişehir'de okumak istedim fakat bu hayalimi gerçekleştiremedim, başka bir okulu kazandım. Fakat üniversiteye başladıktan bir sene sonra Idol Of Models'a başvurdum ve yarışma Eskişehir'de yapıldı. Bu vesileyle Eskişehir'e sık sık gelmeye başladım ve geldikçe daha çok sevdim. Ayrıca ilk modellik deneyimimi Eskişehir'de gerçekleştirdim. Bu nedenle Eskişehir'in yeri benim için çok ayrıdır.

 

Birçok başarılı koreografla çalıştınız. Aralarında en beğendiğiniz koreograflar hangileri?

 

Çalıştığım kareografların hepsi alanlarında oldukça başarılı insanlardı. Bunlardan gerek iş disiplini, gerekse modellere olan tavırları açısından en beğendiğim kareograflar Uğurkan EREZ ve Öner EVEZ'dir.

 

Kendinize örnek aldığınız ve beğendiğiniz modeller hangileri?

 

Beğendiğim modeller var elbette ki. Mesela Francisco LACHOWSKİ, Jon KORTAJARENA, Marlon TEİXEİRA başlıca beğendiğim ve takip ettiğim modeller.

 

Eğitimin modelliğe etkisi sizce nedir?

 

Yabancı dil oldukça önemli. Her model birgün ülkesini yurt dışında temsil etmek ister ve bu konuda yabancı dil bilmenin avantajı çok büyük. Bunun dışında bildiğiniz gibi modelliğin bir okulu yok. O okula gidince model olup çıkmıyorsunuz. Her şeyden önemlisi insanın kendisini geliştirmesidir. Eğitim elbette ki aksatılmaması gereken çok önemli birşey fakat eğitim görmüş olmak modellik için yeterli değil maalesef.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Idol, of, Models, 2011, üçüncüsü, Cenay, Türksever, modellik, kariyeri, üzerine,
Yorumlar
Haber Yazılımı