Haber Detayı
31 Ekim 2015 - Cumartesi 07:56 Bu haber 3580 kez okundu
 
Hande Erçel bilinmeyenlerini anlattı
Hande Erçel Rol aldığı “Güneşin Kızları” dizisinde canlandırdığı Selin karakteriyle 7’den 70’e herkesi kendine hayran bırakan Erçel, yoğun set programından ötürü spora vakit ayıramadığını söylese de formunu korumak için diyet programına sadık kalmaya çalıştığını belirtiyor. Genç oyuncu, Formsante dergisinin yeni sayısında beslenmesi, cilt bakımı, oyunculuğu ve hayatı hakkında merak edilenleri anlattı.
Magazin Haberi
Hande Erçel bilinmeyenlerini anlattı

 Oyunculuğa nasıl başladınız?

- Oyunculuk zaten aklımda olan bir şeydi. Eğitimini almaya karar verdim. Üç ay boyunca sıkı bir eğitimden geçtim. Tam bu sırada karşıma şu anki menajerlerim çıktı. Onlarla tanıştım ve bir yola girdik hep birlikte. Cast direktörümüz Rabia Hanım’la iletişime geçip “Güneşin Kızları”ndaki rolümü de almış oldum.

* Sizi daha önce de ekranlarda gördük ama “Güneşin Kızları” ile şimdi daha ön plandasınız. Bu proje size nasıl deneyimler kazandırdı?
- Ben her zaman özgüvenli bir kızdım. Bu projeyle beraber yere daha sağlam bastığımı ve doğru bir adım attığımı gösterdi. Biraz daha tecrübeli ve özgüvenliyim artık. İletişimlerim daha kuvvetli ve güzel olmaya başladı, düşüncelerim daha farklı oldu... 

Hürriyet

* Dizide canlandırdığınız Selin’le benzer yönleriniz var mı? Ya da size uymayan tavırları?
- İlk başlarda Selin karakteriyle çok zıtlaştım. Ama bir yanını keşfettikten sonra bana çok yakın olduğunu gördüm. Zaten karakter bir şekilde değişkenlik gösteriyor. Zaman içinde de bana daha yakınlaştı. İçi kıpır kıpır, zıpır mı zıpır, deli dolu Selin, zaman içinde daha oturaklı ve ağır bir kız olmaya başladı. Düşünerek hareket edebilme yetisi daha çok gelişti diyebilirim. Bazı şeyleri önemsemeye başladı. Değerleri oldu. Bu konuda gitgide daha çok yaklaşıyor bana. Ortak bir yanımız var. O da cesaretimiz. Ben de çok cesaretli olduğumu düşünüyorum. 

Hürriyet

ROTAM AMERİKA OLSUN İSTİYORUM

* Şu anda Mimar Sinan Üniversitesi’nde Geleneksel Türk Sanatları bölümünde okuyorsunuz. Eğitiminizle ilgili hayalleriniz de var mı?
- Ablam moda tasarımı mezunu. Onunla beraber bir atölye açmak gibi bir fikrimiz var. Hayallerimden biri de bu. Bir atölyemiz olsun, o tasarımlarını yapsın ben de ona yardım edeyim istiyorum. Belki benim bir çizim atölyem olabilir. Öğrencilerim olsun, öğreteyim çok isterim. Böyle şeyler düşünüyorum.

* En sevdiğiniz oyuncular kim? Kiminle aynı projede olmayı çok isterdiniz? 
- Planlarım arasında yurtdışında olmak da var. Eğitimlerime yurtdışında devam etmek istiyorum. Rotam Amerika olsun istiyorum. Amerika’da olursam da Anne Hathaway ve Ryan Gosling ile aynı projede yer almayı çok isterim.

Hürriyet

* Bu kadar fazla hayranınızın olması size kendinizi nasıl hissettiriyor?
- Bir sorumluluğum, arkadaş çevrem, en önemlisi bir ailem var. Bu yüzden çok yanlış hareketlerde bulunan biri değilim. Böyle bir iş içinde olduğum için de ekstra dikkat etmem gerektiğini düşünüyorum. Beni sevenler arasında 10 yaşındaki küçücük bir kız çocuğu da var, 50 yaşında bir amca da... Bu durum bana ayrı bir mutluluk katıyor. Çünkü o kadar çok insan izliyor ki. Haftanın bir gecesi insanların evine misafir oluyorum. Güzel şeyler düşünüyorlar, zaman zaman kötü eleştiriler olsa da... Bir şekilde iyi ya da kötü şekilde eleştirilmek bana kendimi iyi hissettiriyor. 

* Kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
- Heyecanlıyım! Aslında hiç sakin bir karakterim yok. Bir yanım çok melankolik, kendime döndüğüm yalnız hissettiğim bir yanım... Ama çoğu zaman deli dolu, biraz da çılgınım. Bütün insanları çok seviyorum. İnsanları sevdiğim için de güler yüzlüyüm, çok iyi niyetliyim. Bazen iyi niyetli olmak bir hata  olsa da... 

Hürriyet

SET HAYATI SPORA İZİN VERMİYOR

* Yoğun bir set programınız var. Yediklerinize dikkat edebiliyor musunuz?
- Çoğu zaman kendim hazırlayıp, sete götürüyorum. Sette de bir şekilde destek oluyorlar ama özel olarak dikkat ettiğim için setin yemeklerinden yememeye çalışıyorum. Çünkü formuma dikkat etmek zorundayım ve sağlıklı seçenekler üzerinden gitmek mecburi benim için... 

* En çok ne yemeyi seviyorsunuz? Sebze ve meyveyle aranız nasıl?
- Meyveyi çok severim ama sebze için aynı şeyleri söyleyemiyorum maalesef. Eti ve tatlıyı çok severim! Arada kaçamak yapıyorum, çünkü ben de bir insanım ve canım istiyor. Çok dikkat etsem de arada olmasına izin veriyorum. Ama bu yaptığım kaçamakları bir sonraki öğünlerde az yiyerek bir şekilde telafi ediyorum. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hande, Erçel, , Rol, aldığı, “Güneşin, Kızları”, dizisinde, canlandırdığı, Selin
Yorumlar
Haber Yazılımı