Haber Detayı
18 Aralık 2013 - Çarşamba 20:40 Bu haber 961 kez okundu
 
GECE’DEN YENİ ALBÜM HABERCİSİ! “YANIMDA KAL”
GECE’DEN YENİ ALBÜM HABERCİSİ! “YANIMDA KAL”
Müzik Haberi
GECE’DEN YENİ ALBÜM HABERCİSİ!  “YANIMDA KAL”

Vokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve bas gitarda Gökçe Balaban'dan oluşan GECE, yaklaşık iki yıl süren sessizliğini bozuyor.

2011 yılında yayımladıkları ve kendi adlarını taşıyan “GECE” albümüyle Türk rock müziğinde kendisine hatrı sayılır bir yer edinen grup;  “Gamsız” , “Ben Öldüm”, “Yarım”, “Bana Bir Şarkı Söyle” video kliplerini birbiri ardına yayımlamış ve dinleyicilerden tam not almıştı. Bu yıl Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı en büyük spor turnuvalarından biri olan FIFA U-20 Dünya Kupası’nın resmi şarkısını hazırlaması için seçilen GECE, hazırladığı “Yıldızlar Buradan Yükseliyor” şarkısıyla Türkiye’yi başarıyla temsil etti. GECE, 2014 yılı başında yayımlamayı planladığı yeni albümü  öncesinde “Yanımda Kal”şarkısıyla radyolar ve yasal dijital müzik platformları aracılığıyla bugün müzikseverlerle buluştu.

Sözü ve müziği GECE’nin solisti Can Baydar imzası taşıyan “Yanımda Kal” şarkısının düzenlemesi yine gruba ait. Bugüne kadar Sıla’yla birlikte yaptıkları projelerle adından sıkça söz ettiren Efe Bahadır; grubun 2011 yılında yayımladığı ve büyük ses getiren “Ben Öldüm” şarkısına yaptığı düzenlemeyle ilk defa bir rock projesinde yer almıştı. Efe Bahadır bu kez de hem albümün produktörü olarak hem de “Yanımda Kal” şarkısının akustik gitarlarını çalarak albümde GECE grubuna eşlik ediyor.

 

YANIMDA KAL

Yanımda kal tam şuramda
Mühürlenmiş korkular yaram fena
Yanımda kal tam şuramda
Ağlaşıyor hatıralar koynumda
Yanımda kal tam şuramda
Bir dua saklı imkansız ufkumda

Yalnızlık simsiyah bir yangın
Anladım yasası bu insanın
Kalbimin içinde senden önce ne vardı?

Yalnızlık simsiyah bir yangın
Anladım kaderi bu insanın
Kalbimin içinde senden önce ne vardı?

Kar kapatmış yine yolları
Mutluluğun tek kanıtı aşk mı?
Ruhumun anladığı bir tek aşk mı?

Söz & Müzik: Can Baydar

Kaynak: Editör:
Etiketler: GECE’DEN, YENİ, ALBÜM, HABERCİSİ “YANIMDA, KAL”
Yorumlar
Haber Yazılımı