Haber Detayı
13 Eylül 2013 - Cuma 16:12 Bu haber 3293 kez okundu
 
Emrah AYDEMİR'den Siyasi Kitap
Aydemir, kitabının siyasal iletişim ile ilgili çalışmalara, siyasete ilgi duyanlara ve seçim kampanyalarına referans olması açısından önemli olduğunu belirtiyor. Seçim Kampanyalarında Postmodern Bir Yaklaşım "EMRAH AYDEMİR" in siyasi kitabı çıktı.
Güncel Haberi
Emrah AYDEMİR'den Siyasi Kitap

 Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör.Emrah Aydemir’in Amerika Birleşik Devletleri’nde araştırmalarını yaptığı “Siyasal İletişimi Yeniden Okumak: Seçim Kampanyalarında Postmodern Bir Yaklaşım” adlı kitabı çıktı. Kitapta, siyasal iletişim, siyasal iletişimin siyaset ve iletişimle ilişkisi, referandum ve seçim kampanyaları, siyasal reklamcılık, seçim kampanyalarında kitle iletişim araçları ve internet kullanımı, Amerika Birleşik Devletleri’nde siyasetin iletişimi, ABD başkanlık seçimlerinde medyanın kullanım süreci ve 2008 ABD başkanlık seçimleri ayrıntılı ve farklı bir bakış açısıyla ele alınıyor.

 Aydemir, seçimlerin yaklaştığı bir süreçte seçim kampanyalarında yaşanan değişimi ve dönüşümü kitabı ile geniş bir yelpazede sunuyor. Aydemir, “İletişim ortam ve teknolojilerinde yaşanan gelişmeler seçim kampanyası uygulamalarını değiştirirken, dünyada yaşanan bu değişim geleneksel modelin önemini azaltarak modern modele geçiş yapılmış, günümüz itibariyle de postmodern model önem kazanmıştır.” sözleriyle siyasal iletişimi yeniden okumanın önemine vurgu yapıyor.

 Aydemir, “Seçim kampanyalarında hedefleme ve bölümleme stratejisi gereklidir, bu stratejiye uygun olarak amaca uygun mikro mesajlar üretilmelidir. Kampanyalarda aday ve seçmen arasında ortak temalar ön plana çıkarılmalıdır. Postmodern modelin önemli olduğu günümüzde, ideoloji-politik fikir odaklı siyasal iletişimin yerini giderek imaj ve lider merkezli siyasal iletişim almaktadır.” ifadesiyle imaj ve lider merkezli yapılan kampanyaların başarılı olacağını anlatıyor.


Yönetim Kurulu Başkanı Fethi DEMİRKOL yeğeniyle gurur duyuyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir, kitabının, siyasal, iletişim, çalışmalara, siyasete, ilgi, duyanlara, s
Yorumlar
Haber Yazılımı