Haber Detayı
30 Ekim 2013 - Çarşamba 15:34 Bu haber 835 kez okundu
 
Ceceli çiftetelli oynadı, izleyenleri coşturdu
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Cumhuriyet'in ilanının 90.yıldönümü ve Çerkezköy'ün kurtuluşunun 91.yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Mustafa Ceceli sahne aldı.
Magazin Haberi
Ceceli çiftetelli oynadı, izleyenleri coşturdu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Cumhuriyet'in ilanının 90. yıldönümü ve Çerkezköy'ün kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Mustafa Ceceli sahne aldı. 

Çerkezköy Belediyesi tarafından organize edilen ücretsiz halk konserinde sahne alan Türk pop müziğinin başarılı ismi ve son zamanların en çok dinlenen sanatçılarından Mustafa Ceceli, Çerkezköylülere rüya gibi bir gece yaşattı. 

Konser alanının etrafında bulunan binalarda oturan vatandaşlar da konseri evlerinin balkon ve pencerelerinden izledi. Mustafa Ceceli konserinin öncesinde sahne alan Nikotin Grubu da birbirinden güzel parçaları Çerkezköylüler için seslendirdi. Sahneye alkışlar eşliğinde davet edilen ünlü sanatçı Mustafa Ceceli hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. "Es", "Sevgilim" gibi birbirinden popüler şarkılarını muhteşem sahne performansıyla Çerkezköylü hayranları için seslendiren Mustafa Ceceli, konser alanını dolduran binlerce kişiyi coşturdu. Ceceli'yi dinlemek için konser alanını dolduran genç kızlar ise şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan ünlü sanatçı bir ara şarkılarını eline aldığı Türk bayrağı ile söyledi. 

CECELİ ÇİFTETELLİ OYNADI 

Mustafa Ceceli söylediği şarkıların yanı sıra bateri, davul, darbuka ve org çalarak da yeteneklerini sergiledi. Konserinde zaman zaman tarzının dışına çıkan Mustafa Ceceli, "Ankara'nın Bağları", "Hayatı Tespih Yapmışım" şarkılarını seslendirerek çiftetelli oynadı ve hayranlarına da göbek attırdı. Ellerinde Türk bayraklarını dalgalandırarak ünlü sanatçının şarkılarını büyük bir coşku içinde dinleyen hayranları ise cep telefonlarının ışıkları ile muhteşem bir görsel şova imza attı. 

"ÇEKTİĞİNİZ FOTOĞRAFLARI INSTAGRAM'DA PAYLAŞIN" 

Çerkezköylülerin gösterdiği ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ceceli, "Çektiğiniz bütün fotoğrafları Instagram'da paylaşın. Göndereceğiniz bütün fotoğrafları tek tek beğeneceğim. Instgram hesabımı bizzat kendim kullanıyorum" diye konuştu. Belediye tarafından yeni yaptırılan kapalı otopark alanında ilk konseri kendisinin verdiğini ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Ceceli, hayranlarıyla kendisini buluşturan Belediye Başkanı Ali Ertem'e de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. İki saat sahnede kalan Ceceli kendisini dinlemeye gelen hayranlarına unutamayacakları bir müzik ziyafeti sundu. Konserin ardından Çerkezköy Belediyesi tarafından havai fişek gösterisi yapıldı. Havai fişek gösterileri gece karanlığında gökyüzünde muhteşem bir görüntü oluşturdu. Konserde Çerkezköy Belediye Başkanı Ertem başta olmak üzere, ilçedeki tüm protokol üyelerinin konseri halkla birlikte iç içe izlemesi vatandaşlar tarafından takdir gördü. 

Konserde günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, konuşmasına konsere katılan on binlerce kişiye teşekkür ederek başladı. Ertem, "Bu güzel akşamda Cumhuriyet'in ilanının 90'ıncı yıldönümünde bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkürler ediyorum. Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele sonrasında 23 Nisan 1920'de TBMM'yi açan ve Türk devletini kuran, 29 Ekim 1923'te de 'yeni devletin yönetim biçimi Cumhuriyet'tir' diyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu toprakları kanlarıyla sulayarak bize vatan olarak emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekirdağın, Çerkezköy, ilçesinde, Cumhuriyetin, ilanının, 90yıldönümü, Çerkezköy
Yorumlar
Haber Yazılımı