Haber Detayı
10 Ocak 2014 - Cuma 12:28 Bu haber 785 kez okundu
 
BİR İNTERNET SİTESİ DAHA YASAKLANDI!
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Vimeo'ya Türkiye'den erişim sağlanamadı. Siteye dün akşam saatleri itibariyle girmeye çalışanlar tarayıcılarında uyarı masajıyla karşılaştı ve popüler video paylaşım sitesine erişemedi.
Güncel Haberi
BİR İNTERNET SİTESİ DAHA YASAKLANDI!

 

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Vimeo'ya girmek isteyen kullanıcılar, siteye girmek istediklerinde 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir" uyarısı ve hata mesajlarıyla karşılaştı. Bir kısım kullanıcı ise bir mahkeme kararını görüntüledi ancak siteye erişemedi. Öte yandan DNS ayarlarını değiştiren veya VPN gibi (Sanal Özel Ağ) yöntemleri kullanan kullanıcılar siteye girmekte herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

2004 yılında Jake Lodwick ve Zach Klein tarafından ABD’de kurulan ve kullanıcıların videolarını paylaşabilmelerini ve görüntüleyebilmelerini sağlayan Vimeo dünyanın en çok tıklanan 100 sitesi içinde yer alıyor.

YASAK AKP VE CHP'NİN İNTERNET SAYFALARINI DA ETKİLEDİ 

Vimeo'nun yasaklanmasıyla beraber Vimeo'daki videoları kullanan web siteleri de yasak kararından olumsuz etkilendi. AKP ve CHP'nin resmi internet sitelerinde yer alan videolar Vimeo'da yüklü olduğundan artık bu videolara da erişilemiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyanın, büyük, video, paylaşım, sitesi, Vimeoya, Türkiyeden, erişim, sağlanama
Yorumlar
Haber Yazılımı