Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 08:18 Bu haber 1492 kez okundu
 
Berfu Yıldız: Japonya ikinci evim
Miss Turkey 2015 dördüncüsü Berfu Yıldız, bu yıl 55’incisi düzenlenecek Miss International yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek. Yıldız, 5 Kasım’da Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak finalde jüriyi etkileyebilmek için podyuma çıkacak. Tokyo’da 71 ülke güzeliyle birlikte kampa giren model, “Japonya ikinci evim” diyor.
Magazin Haberi
Berfu Yıldız: Japonya ikinci evim

 Miss Turkey 2015 yarışmasındaki kostümleriniz dikkatimi çekti. Bu konuda kimler destek oldu size?

 - Final gecesi giydiğim milli kostümüm Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlandı. Final gecesi de dahil olmak üzere bütün partiler ve günlük aktivitelerde giydiğim elbiseleri Raşit Bağzıbağlı ve Derviş Bağzıbağlı hazırladı. Aynı zamanda Pabuç Bırakmam markası da ayakkabı sponsorum oldu. Yarışmaya hazırlık süreci boyunca ayakkabılarımı birlikte tasarladık. 
* Kampta arkadaşlıklar kurdunuz mu? En çok hangi güzelle yakınsınız?

- Kamp sürecinde oda arkadaşım İngiltere güzeli oldu. O yüzden Miss United Kingdom ile daha samimi bir ilişki kurdum. Fakat Miss USA ve Miss Japan ile de oldukça yakınım. Bütün kızlar çok samimi ve doğallar. Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Hepimiz ülkemizden uzak olduğumuz için çok kısa süre içinde büyük bir aile olduk ve neredeyse hepsiyle güzel ilişkiler kurdum diyebilirim. 

* Japonya’da kamp nasıl gidiyor?

- Daha önce babamın mesleği sebebiyle de Japonya’da bir sene yaşamıştım. Japon kültürüne yabancı değilim. O yüzden yarışmanın Tokyo’da düzenleniyor olması benim için çok farklı bir anlam taşıyor. Japonya ikinci evim, küçüklük anılarım diyebilirim. Bu sebeple de geçireceğim süreç beni hiç tedirgin etmedi. Çok heyecanlıydım. Kamp başlayınca bu heyecanım daha da çok arttı. Kamp süreci uzun, yorucu fakat öğretici ve eğlenceli olacak. Japon kültürünü yakından tanıma fırsatı sunuluyor. Japon yemeklerini tadıyoruz, etkinliklerine katılıyoruz. Farklı ülkelerden insanlarla tanışıp farklı ülkelerin de kültürleri hakkında konuşma fırsatı yakalıyoruz. Japon halkı da bize inanılmaz samimi yaklaşıyor. Hatta bu açıdan Türklere bile benzetiyorum. Biraz koşuşturmalı geçse bile çok eğleniyorum. Yarışma için çok motiveyim ve elimden geleni yaparak Türk kadınını en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyorum.

Türk halkının desteğini bekliyorum

* Halk sizi nasıl destekleyebilir?

 - Yarışma için oylama da olacak. Miss International resmi internet sitesinden başlatılacak bu oylama için tüm Türk halkından desteklerini bekliyorum. Zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde uluslararası bir başarı elde edip ülkemin isminin güzel şekilde yankılanmasını ve bayrağımızın uluslararası bir platformda dalgalanmasını çok istiyorum. Kamp 20 gün sürecek. Bu süreçte destek olmak isteyen, ilgilenen herkes sosyal medya aracılığıyla beni takip edebilir, sorularını sorabilir, desteklerini gösterebilirler. Şimdiden destek-leyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. 

Berfu Yıldız

Yaş: 20

Boy: 1,76

Doğum yeri: İzmit

Eğitim: Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği 1. sınıföğrencisi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Miss, Turkey, 2015, dördüncüsü, Berfu, Yıldız, yıl, 55’incisi, düzenlenecek, Mis
Yorumlar
Haber Yazılımı