Haber Detayı
21 Aralık 2013 - Cumartesi 17:54 Bu haber 1027 kez okundu
 
AŞKIN NUR YENGİ:KAYMAĞINI YEMEDEN SAHNEDEN İNMEM!
AŞKIN NUR YENGİ: HERGÜN İSTİYORUM, BİR DE ALO MU DİYECEĞİM?
Magazin Haberi
AŞKIN NUR YENGİ:KAYMAĞINI YEMEDEN SAHNEDEN İNMEM!

Türkiye’nin en elit eğlence mekanı ve tek gazinosu Günay Restauarant’ta önceki akşam görülmeye değer bir düet gecesi daha yaşandı. En güzel aşk şarkılarının bestecisi Selami Şahin ile Türk Pop Müziği’nin billur sesli şarkıcısı Aşkın Nur Yengi istek üzerine bir kere daha yaklaşık 500 konuğa müzik dolu saatler yaşattılar.

 

İki sevilen sanatçı sahnede hem ayrı ayrı, hem birlikte söyledikleri şarkılarla olduğu kadar, bir arada yaptıkları esprili konuşmalarla da izleyicileri kahkahaya boğdular.

 

Günay’daki bu görkemli eğlence gecesini yaşamaya gelenler arasında Yüksel Mermer, Mustafa Süzer, Rıfat Dedeman, Sinan Vardar, Mete Vardar gibi iş ve cemiyet hayatının seçkin isimleri de vardı.

 

SELAMİ ABİ DÖVECEK BENİ!

 

BVS Group’un sahip olduğu Günay Restaurant’ta sahneye önce Aşkın Nur Yengi çıktı. Günay’ı kapılara kadar dolduran konukların masalarını tek tek gezen Aşkın Nur Yengi, hem şarkı söyledi, hem de hatır sordu.

 

Saat 22.00 ile 24.00 arasında sahnede kalan ünlü sanatçı, programının sonuna doğru hareketli şarkılar seslendirdi ve ardından dinleyicilere sordu: “Vakit azalıyor ama sizleri çok coşkulu görüyorum; devam mı coşmaya?”

 

Konukların bu soruya yoğun alkışla cevap vermesi üzerine şöyle devam etti:

 

“Biliyorum Selami Abi içerden bana, ‘Yeter artık in sahneden; in de ben çıkayım’ diyor. Olmaz, ben bu kadar çekip çevirmişim, tam kıvamına getirmişim iner miyim? Kaymağını yemeden bırakıp gitmem.”

 

Bu konuşmanın ardından, Aşkın Nur Yengi bu kez de Türk Sanat Müziği’nden sevilen şarkıları yine Günay’ı dolduran konukların katılımıyla seslendirdi.

 

“SAHNEDE İSTİYORUM, BİR DE ALO MU DİYECEĞİM?”

 

Peş peşe 6 şarkı daha okuyan ünlü yorumcu, “Artık gidiyorum, Selami Abi dövecek beni” diyerek sahneden indi.”

 

Daha sonra sahneye, en güzel aşk şarkılarının bestecisi ve yorumcusu Selami Şahin çıktı. Selami Şahin sahneye çıkınca, Günay’ın bazı konukları bir anda “Selami sen bizim her şeyimizsin” diye tezerrühata başladı.

 

Ve Selami Şahin 1970’li yılların başından itibaren milyonlara sevdirdiği şarkılarını tek tek seslendirdi. Şahin, programın ilerleyen dakikalarında Aşkın Nur Yengi’yi sahneye davet etti. Ve ikili, 5 şarkıyı birlikte düet yaparak seslendirdi.

 

Selami Şahin, Aşkın Nur Yengi’nin yakında albüme başlayacağını söyledi: “Bir şarkı Sezen Aksu verecek, iki şarkı ben vereceğim. Hem de düet yapacağız” dedikten sonra şarkıcıya döndü, “İstediğin bestemi veririm sana; en yeni, en iyi şarkım senin. Bir Alo’n yeter bana”

 

Bu sözlere tebessüm eden Aşkın Nur Yengi, “Her gün söylüyorum, işte sahnede de istiyorum, bir de Alo mu diyeceğim?” diye sorunca Günay’da kahkahalar yükseldi.

 

Aşkın Nur Yengi şarkı aralarında sohbet ederken Selami Şahin’e sürekli “Selami Abi” diye hitap etti. Selami Şahin bir ara, “Yahu iki de bir ‘abi’ deme, beni yaşlı gösterme!” şeklinde sitem etti.

 

Aşkın Nur Yengi doğrusu çok hazır cevaptı:

“Beni Bülent Ersoy’la karıştırma; ben ‘Selami Bey’ demem, ‘Selami Abi’ derim.”

 

Birlikte şarkılar söyledikten sonra Selami Şahin Günay sahnesindeki müzik ziyafetine tek başına devam etti. Ünlü sanatçı alkışlar arasında sahneden indiğinde saatler 02.30’u gösteriyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞKIN, NUR, YENGİ HERGÜN, İSTİYORUM, BİR, DE, ALO, MU, DİYECEĞİM
Yorumlar
Haber Yazılımı